مونسان: پیشنهاد تعطیلات زمستانی به دولت ارائه شد – انجام پایان نامه

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این سازمان به منظور رونق گردشگری و درآمد در جنوب کشور پیشنهاد تصویب تعطیلات زمستانی را به دولت ارائه کرده است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این سازمان به منظور رونق گردشگری و درآمد در جنوب کشور پیشنهاد تصویب تعطیلات زمستانی را به دولت ارائه کرده است.

علی اصغر مونسان در حاشیه دوازدهمین همایش ملی علمی فرهنگی خلیج فارس در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: آب و هوای مناسب در نیمه دوم سال یکی از ظرفیت های خوب مناطق جنوبی است که به دلیل فعالیت مدارس امکان گردشگری کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه ایجاد شغل و درآمد با کمترین سرمایه گذاری از ویژگی های گردشگری است گفت: اعتقاد داریم صنعت گردشگری می تواند به مناطق محروم در ایجاد شغل و درآمد کمک کند.

در صورت تصویب تعطیلات زمستانی اوج گردشگری دیگری همانند نوروز در کشور ایجاد می شود. 
براساس برآورد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ۱۰۰ هزار میلیارد ریال گردش اقتصادی در ۲۰ روز اول سال در حوزه گردشگری ایجاد شده است بنابراین در صورت تصویب تعطیلات زمستانی در دولت موج گردشگری دیگری در مناطق جنوب کشور در زمستان ایجاد می شود و استان بوشهر نیز می تواند از این موقعیت استفاده کند.

معتقدیم مناطق جنوبی که در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان قرار دارند ظرفیت بی نظیری در همه بخش های اقتصادی بویژه صنعت گردشگری دارند.

همه ایران دارای تمدن و تاریخ کهن است و بناها و میراث فرهنگی در جای جای این کشور وجود دارد و در کرانه خلیج فارس نیز میراث ملموس و ناملموس زیادی وجود دارد.

مونسان افزود: در زمان حاضر معاونت میراث فرهنگی طرح مطالعاتی خوبی با بوشهر و منطقه لیان شروع کرده و تلاش می شود اعتبارمناسب برای پشتیبانی از این طرح اختصاص یابد تا بخش میراث فرهنگی خلیج فارس و به ویژه استان بوشهر رشد کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

مونسان با بیان اینکه خلیج فارس به واسطه داشته های زیر آبی، سطحی و ساحلی یکی از موضوعات مهم برای توسعه گردشگری دریایی است گفت: در سال های گذشته کمتر به گردشگری دریایی پرداخته شده و بیشتر در چند نقطه از خلیج فارس از جمله جزیره کیش متمرکز بوده است که تلاش می شود با کمک مسئولان محلی و حمایت سازمان میراث فرهنگی گردشگری را در جنوب کشور رونق دهیم.

هفته گذشته در پیشنهادی به معاون اول رئیس جمهوری موضوع تعطیلات زمستانی مطرح و به صورت شفاهی موافقت شد، امیدواریم این پیشنهاد به تایید و تصویب هیات دولت برسد.


اخبار مرتبط

 • + – انجام پایان نامه
 • اوسین بولت: در جام جهانی طرفدار آرژانتین هستم + برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی در کاروانسرای حاج کمال رباط کریم – انجام پایان نامه
 • الگوی چینی سیاست گذاری برای تعطیلات – انجام پایان نامه
 • عمان به امارات هشدار داد – انجام پایان نامه
 • مطمئن باشید فولاد مدعی لیگ برتر است + نمایشگاه موزه لوور در تهران تا ۸ مرداد تمدید شد – انجام پایان نامه
 • طرح تابستانه پلیس با بیش از ۴۵۰ نفر در راه های گیلان آغاز شد – انجام پایان نامه
 • نتایج مسابقه عکاسی از موزه بزرگ خراسان اعلام شد – انجام پایان نامه
 • بهبود ارتباط با راهنمایان سفر و نقش آن در جذب مشتریان – انجام پایان نامه
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *