سفر زائران به عراق بدون ارز – انجام پایان نامه

مدیرکل عتبات سازمان حج گفت: فعلا ارزی به زائران عتبات داده نمی شود، بیشتر آن ها با ریال سفر می کنند و اگر ارزی همراه داشته باشند، در گذشته خریده اند
با توجه به کسرت زائران عتبات در مرزها و فرودگاه ها قطعا توزیع ارز در این نقاط میسر نیست، برای همین دو بانک عامل تعیین شد تا ارز مورد نیاز زائران از آن طریق تامین شود. جلسات هماهنگی با این دو بانک برگزار شده تا زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری لازم ایجاد شود، چرا که درحال حاضر چنین زیرساختی برای تزریق و توزیع دینار در بانک ها تعریف نشده، بنابراین ارزی هم به زائران پرداخت نمی شود، ولی ما پیگیریم تا این تصمیم زودتر به نتیجه برسد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

توصیه ما به زائران همواره این بوده که با توجه به تنوع محصولات داخلی، سوغات خود را از ایران تهیه کنند و اگر قصد تهیه سوغات از عتبات دارند، بهتر است معنوی باشد که آن هم به ارز خاصی نیاز ندارد.

مدیرکل عتبات سازمان حج گفت: فعلا ارزی به زائران عتبات داده نمی شود، بیشتر آن ها با ریال سفر می کنند و اگر ارزی همراه داشته باشند، در گذشته خریده اند.

او در عین حال به مذاکره سازمان حج و زیارت و بانک مرکزی برای تخصیص ارز به سفرهای زیارتی که در سیاست های اولیه ارزی از قلم افتاده بود، اشاره کرد و گفت: در آخرین مذاکره با بانک مرکزی مصوب شد ۲۵۰ هزار دینار عراقی از طریق بانک های تجارت و پارسیان در اختیار زائران قرار گیرد.

مرتضی آقایی با تشریح ضوابط اولیه تخصیص ارز به زائران، یادآور شد: متولی تامین خدمات مورد نیاز زائران در عراق، سازمان حج و زیارت است که زائر هزینه آن را ریالی می پردازد و شاید فقط برای خرید سوغات به ارز نیاز داشته باشد، چون شرایط سفرِ عتبات به گونه ای است که زائر به تهیه ارز نیازی ندارد.


اخبار مرتبط

 • + – انجام پایان نامه
 • اوسین بولت: در جام جهانی طرفدار آرژانتین هستم + برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی در کاروانسرای حاج کمال رباط کریم – انجام پایان نامه
 • الگوی چینی سیاست گذاری برای تعطیلات – انجام پایان نامه
 • عمان به امارات هشدار داد – انجام پایان نامه
 • مطمئن باشید فولاد مدعی لیگ برتر است + نمایشگاه موزه لوور در تهران تا ۸ مرداد تمدید شد – انجام پایان نامه
 • طرح تابستانه پلیس با بیش از ۴۵۰ نفر در راه های گیلان آغاز شد – انجام پایان نامه
 • نتایج مسابقه عکاسی از موزه بزرگ خراسان اعلام شد – انجام پایان نامه
 • بهبود ارتباط با راهنمایان سفر و نقش آن در جذب مشتریان – انجام پایان نامه
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *